Авторизация
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4
м. Кропивницький
м.Кропивниций вул. Шульгиних 38
(0522) 24-27-97
31079861@mail.gov.ua

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4
м. Кропивницький

МЕНЮ

COVID-19

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної

з реєстрацією випадків захворювання на корона вірусну хворобу

 

І. У разі виявлення ознак гострого респіраторного захворювання у здобувача освіти

 • Працівник, який виявив ознаки респіраторного захворювання у здобувача освіти повідомляє про це сестру медичну школи та чергового адміністратора.
 • Здобувач освіти направляється до ізолятору під контролем медичного працівника.
 • Сестра медична школи або черговий адміністратор повідомляє про виявлення ознак респіраторного захворювання у здобувача освіти його батьків або законних представників та/або сімейного лікаря, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
 • До приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.
 • Сестра медична або черговий адміністратор надсилає повідомлення про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру.
 • Сестра медична реєструє випадок у журналі реєстрації 060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань».
 • Сестра медична школи або черговий адміністратор співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб.
 1. Ніхто з працівників закладу, у тому числі сестра медична чи черговий адміністратор, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти - запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

ІІ. Дії у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти:

 • Направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів.
 • Забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;
 • Для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
 • Якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор школи може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;
 • Медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

ІІІ. Якщо на COVID-19 захворів учитель, інший працівник закладу необхідно:

 • Працівники ЗЗСО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;
 • Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.
 • У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом по закладу

від 02.06.2020 р. №136

АЛГОРИТМ

ДІЇ ПРИ ВИЯВЛЕННІ В УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ СИМПТОМІВ ХВОРОБИ

 1. У разі виявлення первинних симптомів хвороби в учасників освітнього процесу (висока температура, сухий кашель, лихоманка) – максимально ізолювати, забезпечивши індивідуальними захисними засобами (медична маска, рукавички), повідомити керівника, медичну сестру (відповідальну особу), батьків, лікувальну установу, звернутися до лікаря для отримання консультації або подальшого обстеження.
 2. У разі виявлення хворого учня чи працівника під час освітнього процесу керівник закладу освіти має забезпечити виконання таких заходів, як тимчасове обмеження входу до установи та користування приміщеннями. 
 3. У день виявлення хворого, включаючи можливих відвідувачів закладу, визначається перелік приміщень, у яких перебував хворий, та забезпечується обмеження їх використання та пересування по маршруту переміщення хворого.
 4.  У разі виявлення декількох хворих, які користувалися приміщеннями на одному поверсі, обмежується весь поверх, де вони знаходились. Якщо декілька хворих перебували на різних поверхах, керівнику необхідно видати наказ про тимчасове закриття закладу освіти.
 5. Якщо особа з підозрою на вірус, в якої був контакт з хворим, класифікується як пацієнт, вона припиняє відвідувати заклад освіти протягом 2 тижнів, і здійснює дистанційне лікування під наглядом спеціального медичного закладу (амбулаторно вдома або стаціонарно в лікарні).
 6. Якщо після відвідування закладу освіти підтверджуються підозри на хворобу (був контакт з хворим), необхідно звернутися у спеціальний медичний центр лікування та по можливості (задовільне самопочуття) не відвідувати лікувальний заклад, отримуючи консультації лікаря дистанційно .
 7. У той же час, особа, відповідальна за встановлення системи екстреної комунікації з закладами охорони здоров’я, інформує такі заклади та батьків дітей, родичів – у разі виявлення дорослого хворого. Керівник закладу освіти в обов’язковому порядку інформує органи управління освітою (засновника).

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом по закладу

від 02.06.2020 р. №136

АЛГОРИТМ

ДІЇ ПРИ ПІДТВЕРДЖЕННІ В УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ХВОРОБИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

 1. У разі виявлення хворого за результатами епідеміологічного дослідження та за погодженням з органами охорони здоров’я необхідно призупинити функціонування групи/ класу, де було виявлено хворого, на період 14 днів, або всього закладу освіти.
 2.  Приміщення закладу освіти можна використовувати тільки після повної дезінфекції.
 3. Надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, у яких виявлено коронавірусну інфекцію, через соціальні мережі та інші засоби звязку  можливо лише за згодою учасника освітнього процесу або йогозаконних предстаників для неповнолітніх осіб.

COVID-19 portal

© 2021. Всі права захищені.