Авторизация
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4
м. Кропивницький
м.Кропивниций вул. Шульгиних 38
(0522) 24-27-97
31079861@mail.gov.ua

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4
м. Кропивницький

МЕНЮ

БІБЛІОТЕКА

З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячніка шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячнік шкільних бібліотек.

В цьому році він проходить під гаслом "Краєзнавство в шкільний Бібліотеці: Нові традиції та цінності".  

biblioteka21

 

План

проведення Місячника шкільних бібліотек

«Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

  • Відкриття Місячника. Оголошення плану заходів: інформаційна вітрина 1.10.21                                
  • Інформаційний паркан за темами «Еколого-природознавче краєзнавство», «Історичне краєзнавство», « Літературно-мистецьке краєзнавство» (протягом тижня бібліотекарі, вчителі, учні 10-11 класів розміщують на рекламному щиті короткі інформаційні повідомлення, вислови, малюнки,світлини за даними темами) 10.21 – 8.10.21
  • Вернісаж «Вишиване диво» (класи оформлюють виставки рушників, вишиванок, вишитих картин і т.п.)   10.21 – 15.10.21
  • Дні краєзнавчої літератури. Презентації: 5-7 класи – «Крилаті скарби Кіровоградщини» 10.21 – 8.10.21; 8-9 класи – « Кіровоградщина у дзеркалі часу»                           11.10.21 – 15.10.21;     10-11 класи – «Марко Кропивницький та його спадкоємці»          11.10.21 – 15.10.21.
  • Рідне місто очима наших дітей. Конкурс малюнків. 1-4 класи. 10.21 – 15.10.21
  • Опитування « Мій вклад у розвиток рідного краю». Приблизні питання: - Що ти зробив і що міг зробити корисного для захисту природи?        - Який свій вчинок ти вважаєш найгіршим у ставленні до природи?                                - Що,на твою думку, люди могли б зробити корисного для охорони навколишнього середовища? 11.10 – 15.10
  • Підготовка і розповсюдження рекомендаційних списків, що інформують про літературу з краєзнавчої тематики.
  • Благодійна Акція «Подаруй бібліотеці книжку» (книжки з краєзнавчої тематики, українською мовою, останніх років видання, в гарному стані) – всі класи   10.21 – 31.10.21
  • Завершення Місячника. Нагородження переможців конкурсів.

 

В.М. Тараненко

 

 

Славетні

ІМЕНА НАШОГО КРАЮ

 

Анотованій бібліографічній покажчик

м. Кропивницький

бібліотека загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

2021

      Тараненко В.М. Славетні імена нашого краю: анотованій бібліографічній показчик: книги про життя, творчість письменників-земляків / упор. та комп'ютерне оформлення В.М.Тараненко. - Кропивницький: бібліотека ЗОШ №4, 2021. -20 с.: Іл.

   Упорядник: В.М.Тараненко, завідуюча бібліотекою загальноосвітньої школи №4

        До бібліографічного покажчика включено художню та науково-художню літературу, яка містіть матеріали щодо життя і творчості письменників рідного краю, Які опісувалі Історію краю, життя дорослих і дітей в Різні періоді історії, Прагнення покращіті особисте і суспільне буття. Джерелом для його створення послуживши фонд шкільної бібліотеки.

         Покажчик запрошує чітачів у книжковий подорож по рідному краю, ознайомітіся з творчістю письменників-земляків.

          З книжок, представлених у ньом ми дізнаємось про красу рідної землі, про гарних працьовита людей, Казкові історії для малечі.

         Для вчителів, учнів та їх батьків, усіх, хто цікавиться творчістю письменників-земляків.

ЗМІСТ

В.Тараненко Слово до читача 3 

Григорій Джамалович Гусейнов 4

Желєзняков Євген Михайлович 11

Черниш Анатолій Григорович 14

Лавро Костянтин Тихонович 17

 

Слово до читача

Кіровоградщина - щедра письменницьких талантами земля. Письменники - земляки, та й уродженці інших регіонів України, Які жили і творили у нашому краї у життя без творчості талановито вісвітлювалі Мальовнича природу, життя і побут людей та їх боротьбу за одвічні ідеалі справедлівості.

                                                                 В.Тараненко

 

Григорій Джамалович Гусейнов 

Митець має в руках або пензель, або ручку, або інше знаряддя його ДІЯЛЬНОСТІ, і найсуттєвіше для Суспільства ВІН може зробити, тільки застосовуючі ЦІ засоби, помножені на талант.

Г. Гусейнов

Григорій Джамалович Гусейнов - письменник, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка за художньо-документальний жіттєпіс у 9-ти книгах «Господні зерна» (2006). Народився 23 серпня 1950 року у м. Помічна на Кіровоградщині. Має україно-Азербайджанська коріння. Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету. Ніні - головний редактор журналу «Кур'єр Кривбасу» (Кривий Ріг), ним же і створення. Журнал «Кур'єр Кривбасу» вісвітлює літературу, культуру, народознавство, Історію. У Творче доробки письменника - книги «Незаймані сніги» (1993), «Чаша ювеліра Карла Фаберже» (1995), «Станційні пасторалі.Сповідь дитинства »(1999, 2005),« Господні зерна »(у 10 книгах, 2000-2005),« Піщаний Брід та його околиці »(2007),« Тіні забутого парку. Малюнки з уяви »(2011),« Повернення в Портленд »(2011),« Принцеси революції »(2017), « Одіссея Шкіпера та Чугайстра »,« Між часом і морем »(2013),« Вітер зі Сходу »(2019) та ін. Гусейнов є Упорядник Збірки народних оповідань про минуле Придніпров'я «На землі на рідній. Легенди та перекази Криворіжжя »(у 7 томах).

Григорія Джамалович вважають представником художньо-документальної прози в українській літературі XXI століття. У своїх творах ВІН Виступає хронопісцем, мемуаристом і документалістом історико-духовних процесів.Грігорій Гусейнов - лауреат майже двадцяти премій: імені Івана Огієнка (1996), «Благовіст» (2000), імені Володимира Ястребова (2002), Фундації Антоновічів (США, 2002 ), імені Володимира Винниченка (2003), імені Валер'яна Підмогильного (2004), імені Василя Стуса (2005), імені Валерія Шевчука (2015) та ін.

Твори автора:

Гусейнов Г. Д. Друга соната: художньо-документальна повість. Кіровоград: ІМЕКС-ЛТД, 2014. 218 с.: Портр., Фото.

У короткій експресівній повісті відтворюється життя польської родини Шимановського на тлі південноукраїнськіх реалій початку ХХ ст.

Гусейнов Г. Господні зерна: художньо-документальний жіттєпіс в 8-ми книгах. Кривий Ріг: виду. дім, 2000 - 2004 рр.

Книга про культурну Історію України: про вітчізняніх вчених, підприємців, письменників, музикантів, Військових, художників, Громадська и культурних діячів. На страницах книги и долі відоміх українців, и тихий, кого за життя НЕ дуже помічалі. Алфавітній покажчик імен вміщено в окремий томі. За свою тітанічну працю автор получил Національну премию ім. Т.Г.Шевченка (2006).

Гусейнов Г. Д. Незаймані сніги: оповіді пошуків та знахідок. Кривий Ріг: Бібліотечка «Саксагані», 1993. 160 с.

Книжка у трьох томах - це п'ятнадцять історій, что продолжают Сюжети художньо-документального жіттєпісу «Господні зерна». У Першому томі читач зустрінеться з Українським філософом Д.Чіжевськім, істориком-академіком М.Слабченко, коріфеєм українського театру П.Саксаганськім, поетами Л.Вішеславськім, І.Іовом, В.Діденком, композитором Б. Буєвськім.

У третини томі читач дізнається про М. Хазана, А. Тарковського, Я. Гашека, Ол. Десняка, Г.Нарбута ТОЩО.

У іншому томі читач побуває в місцях Жовтоводської битви, зустрінеться з коріфеєм українського театру М.Кропівніцькім, письменниками О. Семененко, О. Журлива, П. Загребельним, видавця Ю. ТіщенкомСірім, анархістамі Н.Махно, М. Никифорова, А.Желєзняковім.

Гусейнов Г. Одіссея Шкіпера та Чугайстра: окупаційній роман. К .: Ярославів Вал, 2015. 414 с .: фото.

Драматична, з елементами фантастики, історія двох юнаків та собаки на имя Чугайстер, что розгортається у Степовому Українському городе в часи німецької окупації. Автор на боці людей, что змушені віжіваті самотужки в условиях німецько-Радянської окупації. Зрада и розплата за зраду одна з провідніх проблем роману.

Гусейнов Г. Д. Піщаний Брід и его околиці: Ю. Тютюнник. Н. Махно и Г. Кузьменко. М. Григор'єв. Дніпропетровськ: Арт-Прес, 2007. 490 с .: кол. іл.

Про події Української революції На межі 20-х років Минулого століття.

Гусейнов Г.Д. Повернення в Портленд: роман у Щоденниках и аркушах. К .: Преса України, 2011. 367 с.

Книга Григорія Гусейнова Повертає читача в 60-ті роки, коли міста втрачалі набуті століттямі лица, а молодь виявляв бунтівній характер, захоплювалися Музик «Бітлз», одягала джинси та, як и у всі часи, закохувалася, страждала и неодмінно мріяла. Події відбуваються в Києві, Львові, Городіщі, кріхітніх Жулянах ... Книга написана в популярному стилі non-fiction.

Гусейнов Г. Принцеси революції: повісті. К .: Ярославів Вал, 2017. 392 с. (Авторська біографічна серія).

Григорій Гусейнов зібрав усі рідкісні згадка про реальних українських жінок - вчительку Галину Кузьменко (дружину Нестора Махна) й відому анархістку Марусю Никифорову.

Гусейнов Г. Станційні пасторалі: сповідь дитинства. Кривий Ріг: виду. дім, 1999. 264 с.

Повість сконцентровано на Спогади про батьківщину: батька, матір, дядько Набі та других родічів. Незважаючі на Різні вчінкі его героїв, автор Нікого НЕ осуджує, ВІН намагається віправдаті іноді вчінкі дорослих або залішає це на їхній Совісті. Автор опісує життя українських, Молдавська, єврейськіх, польських родин, Які свого часу проживали на территории Кіровоградщини (м. Помічна).

Гусейнов Г.Д. Тіні забутого парку. Малюнки з уяви: в 2-х кн. Львів: Вид. Старого Лева, 2007.

Книги складаються з окремим оповідань, в якіх герої уявно зустрічаються з відомімі діячамі: Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Юрієм Яновська, Архипом Тесленком, родиною Сіміренків, Дмитром Яворницького, ентузіастом паркобудівніцтва, Херсонська поміщіком Миколою Давидовим, польським композитором Каролем Шимановського.

Гусейнов Г.Д. Чаша ювеліра Карла Фаберже. Дніпропетровськ, 1995. 402 с.

На страницах новой книжки Григорій Гусейнов знайомиться читача з постаттю класика чуваської літератури Мішші Сеспель, частка которого виявило значний мірою пов'язана з Кріворіжжям. Документальна оповідь "Чаша ювеліра Карла Фаберже" побудовали на Нових архівних Матеріалах та загальновідоміх фактах национальной історії. Зі сторінок книги постає трагічна постать інтелігента у страшні тоталітарні часи.

На землі, на рідній: легенди та перекази Криворіжжя: у 8 кн. / Упор. и опрацюв. Г. Гусейнов; ілюстр. С. Юрченка. Дніпропетровськ: АРТ-ПРЕС, «Січ»; Кривий Ріг: ПП «Видавничий дім». - 2005-2014.

Краєзнавча антологія (восьмитомник) Г. Гусейнова «На землі, на рідній ...» - проєкт, Який НЕ має аналогів на теренах усієї країни. Роздуми письменників, історіків и краєзнавців про минуле Криворіжжя та Придніпров'я, что досі здебільшого такоже НЕ були відомі.

Публікації про автора:

Багацькій Л. Гусейнов презентував «Незаймані сніги». Кіровоградська правда . 2010. 5 жовтня. С. 8.

Про тритомник Г.Гусейнова, Який ВІН подарували обласній Бібліотеці імені Чижевського та Бібліотеці педуніверсітету.

Гайда Лариса. Мистецька премія Григорія Гусейнова «Глодоський скарб» - вагомий Чинник у процесі формирование позитивного іміджу нашого краю. Перша міська газета. 2017. 27 квітня. С. 10: фот.

Біографія і творчість нашого земляка Григорія Джамалович Гусейнова - українського письменника, журналіста, редактора літературного журналу «Кур'єр Донбасу", Який започаткував своєрідну Степове премию «Глодоський скарб». Публікується список лауреатів премії з 2007 по 2016 роки

Іванова І. Г. Гусейнов: Нам не личить боятися правди. Народне слово . 2010. 7 грудня. С. 7.

Розмова з письменником-земляком Г.Д.Гусейновім про его Щойно представлених у Кіровограді книгу «Незаймані сніги».

Кіраль С. Три зозулі з поклоном для Григорія Гусейнова. Літературна Україна . 2013. 24 жовтня. С. 6.

Враження від Презентації новой книжки письменника «Між часом и морем. Колекція невігаданіх історій »(« Ярославів Вал », 2013).

Любарський Р. Григорій Гусейнов: «Мати - серце Усього діва, что звет Природою». Народне слово. 2011. 17 листопада. С. 8: фото.

Про творчу Зустріч з письменником, лауреатом Национальной премии України ім. Тараса Шевченка Г.Гусейновім в інстітуті післядипломної освіти вчителів.

Любарський Р. Григорій Гусейнов: «У кожного свой шанс вернуться в Портленд». Народне слово . 2012. 19 квітня. С. 10: фото.

Про Зустріч з письменником-земляком Г. Гусейнова в обласній Бібліотеці імені Чижевського та Обговорення новой книги «Повернення в Портленд».

Любарський Роман. Новий роман Гусейнова. Народне слово. 2015. 27 серпня. С. 9: фото.

Рецензія на роман Г. Гусейнова «Одіссея Шкіпера та Чугайстра».

Макей Л. Григорій Гусейнов: Книжка - це Божий подарунок. Народне слово . 2010. 23 грудня. С. 9.

В обласному інстітуті післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлінського рассказал шанувальник українського слова про свою нову книгу-тритомник «Незаймані сніги, або П'ятнадцять мандрівних історій».

Макей Л. Нова книга про значімі постаті. Народне слово . 2007. 22 листопада. С. 2.

Про книгу Г.Гусейнова "Тіні забутого парку", присвячений недослідженім фактами Із життя Деяк відоміх людей, пов "язаних з нашим краєм.

Шепель Федір. «Друга соната» Гусейнова: рецензія. Народне слово. 2015. 12 лютого. С. 13: фото.

Краєзнавче дослідження Г. Гусейнова життя и творчості Кароля Шимановського ,.

Ресурси віддаленого доступу:

Григорій Гусейнов // Письменники України: веб-сайт. URL: https://www.writers.in.ua/writer/grygorii-guseynov/ (дата Звернення: 8.02.2021).

Григорій Джамалович Гусейнов // Кіровоградська обласна бібліотека для дітей: вебсайт. URL: http://librarychl.kr.ua/kn_in/su4asni pysmennyky / gusejnov.php (дата Звернення: 8.02.2021).

Гусейнов Григорій Джамалович // Вікіпедія: вільна енциклопедія: вебсайт. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/ Гусейнов_Грігорій_Джамаловіч (дата Звернення: 8.02.2021).

Терещенко Олена. «Вітер зі сходу» Григорія Гусейнова // Чернігівщина: інформаційний портал. URL: http://che.cn.ua/index.php/different/literature/item/1734-viter-zi-skhodu-hryhoriia-huseinova (дата Звернення: 8.02.2021).

 

 

 

Желєзняков Євген Михайлович

Цінуй життя! - У картині, в ритмі, в слові.

 Є. Желєзняков

Желєзняков Євген Михайлович - співає и Прозаїк, член обласного літературного об'єднання «Степ».

Народився в с. Протопопівка Олександрійського району 20 жовтня 1950 року. Зі срібною медаллю Євген Михайлович закінчив школу, далі - Навчався в Олександрійському індустріальному технікумі. У тисячу дев'ятсот сімдесят два р. Є. М. Железняков закінчив філологічний факультет Кіровоградського педінстітуту. Захоплення технічним конструювання, як и любов до фотографии та свого улюбленого акордеон, залиша в него на все життя.

Працював журналістом в телерадіокомітеті, літконсультантом в обласних газетах «Кіровоградська правда» и «Народне слово». Автор поетичного та прозові творів для дітей «Ходити весело вітрець» (1976), «Віріс у полі колосок» (1985), «Танкодром» (1987), видання у видавництві «Веселка» та «Моє село» (Кіровоград, «ІМЕКС» , 2008). Поетові вірші для дітей публікувалісь у Часопис Польщі, Латвії, Угорщини, ілюструвалісь знаменитими майстрами-художниками Софією Караффа-Корбут, Наталя Волобуєвою, Василем Остапенком, Валерієм Руденком. Дорослому читача Знайомий за творами «Вибухи грімлять на Волині» (у співавторстві з Г. В. Балицький 1990 р.), «Чужа дружина» (Кіровоград, «Купе», 2001р.), «Помінальні роки» ( «Купе», 2005 р.), Спорішева стібка ( «Степ», 201513 Про це вірші: «Прідорожній спориш ...», «Нагідка», «Я приїду в село», «Спасибі, Яблунька, тобі», «У бабусі хата». А ще зберігає Вірність життя без дітінній натурі: прідівлятіся, пріслухатіся, Відкривати світ и захоплюватісь ним та захоплюваті нас.

Твори автора:

Желєзняков Є. А в полях колоситься збіжжя: Голодомор 1932-33. Народне слово . 2008. 2 серпня. С. 2.

Спогади свідків голодомору-земляків містять жахліві факти людожерства.

Желєзняков Є. М. Віріс в полі колосок: вірші. К .: Веселка, 1985. 16 с.

Вірші, прісвячені Землеробство.

Желєзняков Є. Зосталося в пам'яті навіки. Народне слово . 2008. 15 листопада. С. 2.

Спогади очевідців про голодомор 33 року.

Желєзняков Є. М. Моє село: вірші / худож. В. Остапенко. Кіровоград: ІМЕКС-ЛТД, 2008. 32 с .: іл.

Вірші, прісвячені рідному краю та землякам.

Желєзняков Євген. Мрія заздрісніка. Народне слово . 2 014. 16 січня. С. 18

Авторський гумористичний вірш про заздрість ..

Желєзняков Є. На моріжок; Ріка Інгул. Малятко . 1989. №4. С. 5.

Вірші про природу рідного краю.

Желєзняков Є. // Поезія-88 : збірка. К .: Рад. Письменник, 1988. Вип.1. С.63-64.

Вибрані поетичні твори автора

Желєзняков Є. М. Танкодром: оповідання. К .: Веселка, 1987. 16с.

Вірші, прісвячені військовім.

Желєзняков Є. М. Ходити весело вітрець: вірші / худож. С. Караффа-Корбут. К .: Веселка, 1976. 13 с.

Поезія для дітей про рідний край и его Мальовнича природу.

Про автора:

А мені миліше негаласливим, милею одноповерхові ... Україна-Центр . 2009. 5 лютого. С. 4.

Презентація Збірки віршів для дітей "Моє село" Євгенія Желєзнякова та краєзнавчого видання Юрія Матівоса «Вулицями рідного міста».

Железняков Євген Михайлович . Літературний словник Кіровоградщини / автор-упорядник Л. Куценко. Кіровоград, 1995. С. 38-39.

Біографія та основні творчі здобуткі Євгена Желєзнякова.

Квітка В. «Помінальні роки Євгена Желєзнякова»: на здобуття літературної премії ім. Євгена Маланюка. Народне слово . 2007. 13 грудня. С. 3.

Рецензія члена Национальной Спілки Журналістів України на книгу кіровоградського поета Є.Желєзнякова "Помінальні роки", яка вісувається на здобуття обласної літературної премії ім. Є. Маланюка.

Макей Л. Подвійна книжкова Прем'єра. Народне слово. 2009. 3 лютого. С. 4.

«Спорішева стібка» Євгена Желєзнякова: до 65-річчя поета. Народне слово . 2015. 22 жовтня. С. 10: фото.

Вітання з ювілеєм, інформація про вихід новой Збірки "Спорішева стібка" та добірка віршів з неї, коротка біографічна довідка.

Ресурси віддаленого доступу:

«Дзвінкоголоса поезія Є. М. Желєзнякова »: бібліографічній етюд (до 65-ої річниці з дня народження поета) // Кіровоградська обласна бібліотека для дітей: вебсайт. URL: http://librarychl.kr.ua/pro_bib/nah_vud_referat.php (дата Звернення: 8.02.2021).

Протопопівському Пушкіну - 60 літ // Алнет: вебсайт. URL:   http://alnet.com.ua/2010/12/19/5954/ (дата Звернення: 8.02.2021).

Мельниченко Наталія. Я - Останній Косар на селі. Євген Желєзняков // Ранковий місто: веб-сайт. URL: https://www.ugorod.kr.ua/articles/Zheleznyak.html (дата Звернення: 8.02.2021).

Бондар Василь. Євген Железняков: «Справжня література - це правда і біль епохи» // Народне слово: веб-сайт. URL: http://n-slovo.com.ua/2020/10/22/ євген-железняков-Справжня-літерату / (дата Звернення: 8.02.2021).

Черниш Анатолій Григорович

Я только в 55 років виявило у Собі бажання писати для дітей.

А. Черниш

Черниш Анатолій Григорович народився 10 червня 1936 року в м. Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області. Дитячі та юнацькі роки минули на Кіровоградщині (у Компаніївському районі) та Поділлі. Служив у війську. Закінчив Дніпропетровський автомобільний технікум. З тисяча дев'ятсот шістьдесят чотири р. прожіває в Кіровограді, працював на підпріємствах транспорту.

Пише в основном для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Автор поетичного книг «Сонячний зайчик» (Кіровоградське державне видавництво, 2000), «рідних звуків голоси» (Кіровоград: «Степ», 2000), «Як умівається кіт» (Кіровоградське державне видавництво, 2002), «Зачекайте весни» (Кіровоград: «КОД», 2002), «Казка про Зиму та ее дітей» (Кіровоград: «КОД», 2003), «В лісі свято» (Кіровоград: «КОД», 2005), «про сонечко и журавля, калину и букву я »(Кіровоград:« КОД », 2010). А. Черниш дружити Із Гостра словом и гумором, что засвідчує збірка «Частівкі - про життя оповідки» (Скіфопіль: «ЯСАМ», 2009), підготував и упорядкував «приказки та прислів'я Із« Словника української мови »Бориса Грінченка» (Кіровоград : «КОД», 2009). Твори А. Черниша увійшлі до навчального Посібника «Дитяча література.

Член Национальной спілки письменників України з 2004 року.

Твори автора:

Дитяча література. Твори українських письменників ІІ половини ХХ - качана ХХІ століть. Навчальний посібник / упор. Н. І. Богданець- Білоскаленко. К, 2011. С. 181 -182.

Хрестоматія кращих творів українських письменників для дітей.

 Черниш А. Г. В лісі свято / мал. О. Мусієнко. Кіровоград: КОД, 2005.20с.

Казка для дітей молодшого віку.

Черниш А. Г. Зачекайте весни: вірші для дітей. Кіровоград: Я САМ, 2007.64с.

Вірші про пори року.

Черниш А. Г. Казка про зиму та ее дітей. Кіровоград: КОД, 2003. 16с.

Віршоказка для дітей молодшого шкільного віку.

Черниш А. Г. Про сонечко и журавля, калину и букву Я / мал. А. Надєждіна. Кіровоград: КОД, 2010. 156с.

Вірші, загадки, лічілкі, алфавіт, казки.

Черниш А. Г. рідних звуків голоси: вірші для дітей. Кіровоград: Я САМ, 2007. 68оС .: іл.

Вірші та пісні для малят.

 Черниш А. Г. рідних звуків голоси. Кіровоград: Степ, 2000. 63с.

Вірші и пісні для малят.

Черниш Анатолій. Розвага для кмітлівіх // Освітянське слово. 2014. вересень. С. 8

Віршовані загадки про тварин

Черниш А. Г. Сонячний зайчик. Кіровоград: Кіровоградське державне видавництво, 2000. 12с .: іл.

Веселі вірші для малят.

Черниш А. Г. Частівкі - про життя оповідки. Кіровоград: Я САМ, 2007.32с.

Збірник жартівліх віршів для широкого кола чітачів.

Черниш А. Г. Як умівався кіті. Кіровоград: Кіровоградське державне видавництво, 2002. 12с.

Література про автора:

Анатолій Черниш // 20 X 20. Письменники сучасної Кіровоградщини . Кіровоград: Антураж А, 2004. С.166 171.

Біографія та вибрані твори.

Буряк О. Анатолій Черниш про сонечко и журавля, калину и букву "Я": На здобуття обласної літературної премії ім. Є.Маланюка. Народне слово . 2010. 21 грудня. С. 4.

Рецензія-огляд при поданні на лауреата обласної літературної премії ім. Є.Маланюка.

Попович Л. Неосяжна зірка Анатолія Черниша. Кіровоградська правда . 2011. 10 червня. С. 11.

Огляд творів автора для дітей

Про творчість кіровоградського письменника А. Черниша, Який пише для дітей, з нагоді его 75-річного ювілею.

Аналіз поетичного творів А. Черниша для дітей та Творчої манери автора.

Табальчук Л. Д. Душа, что сповнена любов'ю ... (творчість Анатолія Черниша).  Вечірня газета . 2005. 30 грудня. З 8.

Огляд поезії А. Черниша, особливо лірізм та добрий гумор у творах для дітей.

Ресурси віддаленого доступу:

Черниш Анатолій Григорович. Вікіпедія: вільна енциклопедія: вебсайт. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/ Черніш_Анатолій_Грігоровіч (дата Звернення: 8.02.2021).

Черниш Анатолій: Хата-читальня Прикарпаття: веб-сайт. URL: https://sites.google.com/site/xatachytalnya1/nasi-proekti/zaprosuemo-na-tvorcu-gostinu/cernis-anatolij (дата Звернення: 8.02.2021).

Черниш Анатолій Григорович: Письменники сучасної Кіровоградщини - Малятам: бібліографічній покажчик. URL: http://librarychl.kr.ua/pro_bib/nah_vud_cuch_pusem_krau.php (дата Звернення: 8.02.2021).

Анатолій Черниш. URL: http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/bitstream/123456789/3548/3/%D0%90natoliy%20Tshernysh.pdf (дата Звернення: 8.02.2021).

Лавро Костянтин Тихонович

Мене надихає текст, на Який створів ілюстрації.

К. Лавро

Кость Лавро - книжковий графік. Заслужений художник України (з 2017 р.). Народився 11 березня тисяча дев'ятсот шістьдесят одна року у м. Новоукраїнка. Освіта: Республіканська художня школа ім. Т.Шевченка (м. Київ, 1979 р. У Є. Звєздова), факультет Книжкової графіки Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова (тепер Українська академія друкарства у Львові, 1988 р .; у І. Остафійчука та Ф. Гуменюка).

У 1988 году Кость Лавро Пішов працювати художнім редактором у журнал «Барвінок», пізніше у «Соняшник» та видавництві «Дніпро», де оформивши понад двадцять книжок для дорослої аудіторії. У 90-тих підготував серію цікавіх ілюстрацій для видавництво «Свенас», «Криниця», «Довіра», «Грайлик», виявило себе вмілім художником-анімалістом.

У тисячу дев'ятсот дев'яносто дві году Іван Малкович організував дитяче видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» и запросивши К. Лавра до свого колективу. Кость Лавро Створив Яскраві ілюстрації до книжок: «Дитяча Євангелія» (1993 р.), «Улюблені вірші» (1994, 2004, 2006, 2008 рр., Разом з В. Ковальчук, О. Штанко та ін.), «Пан Коцький »(1997, 2005 рр.),« Абетка »(1999 р.),« Росла Собі ялиночка »(2002 р.)« Котик та півник »,« Хатка, якові збудував Собі Джек »,« Їде мишка »,« падав снег на поріг »,« Різдвяна рукавичка », (2001-2002, серія« Міні-диво »),« Козак Петро Мамарига »(2002 р« Ніч перед Різдвом »(2005, 2007 рр.) та ін.

За ілюстрації до творів класиків вітчізняної літератури та монументальні розписи на тему українських народних казок у Державному академічному театрі ляльок у Києві удостоєній премії ім. Т. Г. Шевченка (2010).

Его творчістю зацікавіліся Іноземні видавництва «Альфред Кнопф» (США); «Бард-прес» (Франція), Які ознайомитись дітей різніх стран світу з англомовному и франкомовних версіямі популярних українських народних казок «Котик та півник», «Різдво Великого Вовка» та ін. В течение декількох років талановитий український графік віконував Яскраві ілюстрації на замовлення французького журналу для дітей «Pomme d'Api».

Роботи автора:

Баум Л. Ф. Американські казки / пер. з англ. О. Негребецька; іл. К. Лавра. К.: Знання, 2017. 159 с. : Іл. (Скарбничка).

Винничук Юрій. Цукровий півник: казки / худож. К. Лавро. К .: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. 27 с. : Іл. (Для малят від 2 до 102).

Воронько П. М. Не будь, мала, козою: вірші / худож. К. Лавро. К .: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. 32 с .: іл.

Глазовий Павло. Гуморески: старі й Нові / іл. К. Лавро. К .: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2009. 336 с .: іл.

Ільченко О. Загадково світи старої обсерваторії: пригодницька повість / худож. К. Лавро. К .: Грані-Т, 2009. 96 с .: іл.

Королів-Старий В. К. Хуха-Моховинка: вибрані казки / В. К. Королів-Старий; іл. К. Лавра. - К.: Знання, 2018. - 143 с. : Іл. - (Скарбничка).

Ліндгрен А. Сонячна галявина: казки / худож. К. Лавро. К .: Махаон-Україна, 2011. 80 с .: іл.

Мензатюк З. Як я руйнувала імперію: повість / худож. К. Лавро. К .: Знання, 2020. 223 с. (Класна література).

Різдвяна рукавичка: українська народна казка / худож. К. Лавро. К .: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. 25 с .: іл. (Для малят від 2 до 102).

Терен В. В. Хлопчик з планети «Ч» та Вогняні Пси: повісті та оповідання / худож. К. Лавро. Тернопіль: Навчальна книга Богдан, 2013. 286 с .: іл.

Франко І. Я. Фарбований лис: казки / худож. К. Лавро. К .: Знання, 2019. 255 с .: іл. (Скарбничка).

Шкляр В. М. Василькова таємниця: оповідання / худож. К. Лавро. Львів: Література та мистецтво, 2018. 84 с .: іл.

Шкляр В. М. Помста Бабі Яги = Вaba Yaga's Revenge: оповідання / худож. К. Лавро. Львів: Апріорі, 2017. 76 с .: іл.

Про автора:

Головко Тарас. Казкар: Графічні містерії Костя Лавро та его внесок у сучасности літературу. День. 2010. 22 квітня. С. 7: фото.

Секрети майстерності Костя Лавра, походження прізвіща художника.

Кость Лавро: [альбом]. К .: Балтія-Друк, 2016. 96 с .: кол.іл. (Бібліотека Шевченківського комітету).

Кость Лавро - відомій український художник-графік. Книжки ілюстровані художником, були представлені на багатьох міжнародніх виставках-ярмарках в Україні, Франции, США, Швейцарии, Японії, Италии, Китаї, Бразилии, Ірані. Кость Лавро - лауреат премій імені Лесі Українки и Тараса Шевченка.

Лавро Костянтин (Кость) Тихонович. Шевченківські лауреати 1962-2012: енциклопедичний довідник / авт.-упоряд. М. Лабінській. 3-є вид., Змін. и доповнено. К., 2012. С.369-370.

Біографія митця и творчі здобуткі.

Малкович І. Мистецька вітальня Костя Лавра. Дивослово. 2008. № 1. С. 65.

Коротка біографія, РЕПРОДУКЦІЇ картин.

Таран Людмила. Новий образ Костя Лавра. Слово Просвіти. 2013. 2-15 травня. С. 14.

Творчість К. Лавра змінілась з роботом у видавництві А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.

Янчуков С. земляків-лауреатів найвищої премії додано. Народне слово . 2010. 30 березня. С. 5

Стаття про лауреатів Шевченківської премії на Кіровоградщині та художника К. Лавра.

Ресурси віддаленого доступу:

Городницька Божена. Кость Лавро: «Усі мої образи - це я» // Буквоїд: вебсайт. URL: http://bukvoid.com.ua/digest/2010/12/24/160625.html (дата Звернення: 8.02.2021).

Зубар Петро. Кость Лавро змінів Хід історії дитячих книжок // Barabooka: вебсайт. URL: http://www.barabooka.com.ua/kost-lavro-zminiv-hid-istorii-ditjachih-knizhok/ (дата Звернення: 8.02.2021).

Лавро Костянтин Тихонович // Вікіпедія: вільна енциклопедія: вебсайт. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki/ Лавро_Костянтін_Тіхоновіч (дата Звернення: 8.02.2021).

Лавро Кость // А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА: вебсайт. URL: http://ababahalamaha.com.ua/uk/ Лавро_Кость (дата Звернення: 8.02.2021).

145678910111213141516171819

© 2021. Всі права захищені.